top of page

У ЦАРСТВІ НАРЦИСІВ

  • Керівник-методист гуртка       Кушнір Л. А
  • 28 квіт. 2017 р.
  • Читати 2 хв

Весною, коли серце жадає тепла після довгої зими, раніше багатьох інших рослин розквітає нарцис. Промениста ніжно-біла квітка чарує своєю чудовою красою і неповторною грацією.

Сьогодні люди дивляться на яскравий, жовтий нарцис як на символ відродження, ознаку нового часу, який приходить з весною.

У різних народів і в різні часи нарцис користувався любов'ю і мав різне значення. Стародавні римляни жовтими нарцисами зустрічали переможців битв, плели із квітів вінки для бенкетів. Зображення цієї квітки зустрічається на стінах стародавньої Помпеї. Вважають, що богиня помсти і відплати Фурія прикрашала собі голову вінками з нарцисів, а Плутон ними одарював своїх коханих, як символом швидкоплинності кохання. У стародавній Персії нарцис називали "наргіс", що означає "красиве око".

Нарцис був так оспіваний поетами всіх країн і народів, як жодна інша рослина, виключаючи хіба лише троянду. Ним захоплювався Шекспір, що описав його в своїй трагедії "Буря". Едгар По розказував про нього як про один з квітів тієї "долини багатоколірних трав".

До Європи культурний нарцис попав у 1570 році з Константинополя, як дарунок лордові Казначейства Англії і вирощувався в його знаменитому саду на березі Темзи. В даний час нарцис – найулюбленіша квітка англійців.

У Швейцарії влаштовувалися свята нарциса в першу неділю травня, всі будівлі прикрашалися різноколірними прапорами, а двері будинків і магазинів гірляндами цих квітів. На вулицях і майданах влаштовувалися гуляння. Нарциси рябіли скрізь, і їх легкий аромат наповнював не лише всі вулиці, але відчувався також у кафе, ресторанах і квартирах. Свято тривало два дні. Його пік – мелодраматична вистава і битва квітів.

У китайців нарцис обов'язковий в кожному домі в новорічне свято. Їх вирощують в скляних чашках в сирому піску або серед залитих водою невеликих камінчиків.

На фото вихованці гуртка «Юні друзі природи» Кременецького РЦДТ під час фенологічних спостережень.

Керівник-методист гуртка Кушнір Л. А.


 
 
 
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon

Адреса нашого закладу

Кременецький центр дитячої творчості

Тернопільська обл.,

Кременецький р-н, 

м. Кременець,

вул. Пушкаря Андрія, 7

Телефон: 8 (035-46) 2-17-51

Електронна адреса:

Kremenetscdt@ukr.net

Сайт: www.kremenetsrcdt.wix.com/kremenetsrcdt

Погода в Кременці

Кількість

 відвідувачів сайту

Корисні посилання

Календар подій

Консультаційна підтримка УДСЯО
bottom of page