Екскурсія в Почаївський Свято-Духівський Монастир
- Кременецький РЦДТ
- 19 черв. 2019 р.
- Читати 2 хв
18.06.2019року педагоги та вихованці Кременецького РЦДТ відвідали Почаївський Свято-Духівський Монастир (Скит). В екскурсії взяли участь керівники гуртків: автомодельний, ПТМ-ІІ, юні фотоаматори, ерудит і технічний дизайн.
З одною з версій заснування монастиря згадується 1219 р. Ця версія заснована на публікації в 1896—1898 рр. одного польськомовного і ряду кириличних текстів про історію Почаєва в XII-ХV ст. Польський текст (в публікації приписується василіанам і датований 1732 р.) повідомляє про чудесні видіння, явлені в 1197—1198 рр. на місці майбутньої обителі деяким мисливцям, і про заснування обителі разом з храмом Преображення Господнього у1219 р. старцем Мефодієм з Афону. Він же перед тим осінню1197 р., на місці монастиря спорудив маленьку капличку.
Після заснування монастир відрізнявся строгістю чернечого життя, його настоятель Мефодій був для братії прикладом у молитві та праці. Монастир почав розвиватися і став не лише духовним, але просвітницьким центром Західної Русі. При монастирі функціонувала друкарня та власна школа.
Передання говорить, що в 20-22 серпня 1240 року, коли татарська орда підступила до Свято–Духівського монастиря–скита, настоятель Миколай разом з братією молились до Пресвятої Богородиці про захист. Татари все таки пограбували монастир і відійшовши за його огорожу, проте після прохромлення мощей прп. Мофедія були покарані, ставши сліпими, глухими та паралізованими. Тільки після молитов ігумена Миколая отримали зцілення.
В Свято–Духівському монастирі знаходяться 6 ковчегів з мощами більш ніж 120 святих, також є дві ікони прп. Серафима Саровського. Одна ікона містить частичку мощей та фрагмент нетлінної мантії цього святого. Друга ікона написана на фрагменті каменя, на якому Серафим Саровський молився 1000 днів і ночей.
В монастирі є також мироточива глава невідомого святого з Києво-Печерської Лаври.
В обителі є древня чудотворні ікони Божої Матері «Споручниця грішних», яка сама чудесно відновилася та«Іверська», яка була написана в 1912 році на Святій горі Афонпрп. Микити Стовпника Переяславського
Найбільш відомою святинею у монастирі-скиті є Чудотворний Хрест святого подвижника Микити Стовпника, до якого віруючі звертаються з молитвами від нападу злих духів. Чудотворний Хрест, що важить 1 кг передали в 90–х роках.








Opmerkingen