

Художня обробка деревини

Деревінський Юрій Федорович
Чому саме художня обробка деревини?!
Самобутнє мистецтво художньої обробки деревини є найдавнішим видом декоративно-прикладного мистецтва, який не втратив своєї вагомості і в наш час. Цей вид народного мистецтва високо цінується з давніх часів, тому вміння працювати з деревиною не тільки пробуджує історичну та культурну пам’ять, поєднує з традиціями наших пращурів, але також відображує сучасні тенденції в мистецтві та захоплює митців різного віку.
У процесі теоретичного навчання учні одержують знання про матеріали, які використовуються для виготовлення декоративних виробів, їх обробка і оздоблення, знання технології обробки деревини, призначення і прийоми виконання робочих операцій, раціональну організацію праці.
Особлива увага приділяється формуванню в учнів знань про технологічну послідовність обробки деревини; про види порід деревини, які найчастіше використовують при виготовленні декоративних виробів; про види художньої обробки деревини; призначенню та будові інструментів для обробки деревини; правилам техніки безпеки при виконанні технологічних операцій.
Практичний матеріал дає вибір конкретних видів трудової діяльності, які дають змогу набути навички роботи з матеріалами, інструментами, обладнанням при виконанні робіт з обробки деревини.
Заняття з композицій проводяться протягом усього навчального року по всіх розділах тематичного плану.
Мета та завдання
Метою гуртка є створення умов для творчого розвитку дітей засобами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема, художньої обробки деревини.
Для досягнення зазначеної мети передбачається виконання таких завдань:
-
розвиток творчих та естетичних здібностей вихованців у процесі теоретичного навчання й виконання практичних робіт;набуття досвіду власної творчої діяльності, розвитку просторового і логічного мислення, уяви, потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні;
-
формування самостійного вирішення завдань з виготовлення виробів з деревини (вибір матеріалу, спосіб обробки, планування, самоконтроль);
-
розвиток стійкого інтересу до творчої діяльності;
-
сприяння самореалізації особистості дитини та професійному самовизначенню вихованців.
Розклад занять
Понеділок: 13,50 – 15,25 І група
Вівторок: 13,50 – 15,25 І група
15,30 – 17,55 ІІ група
Середа: 14,40 – 17,05 ІІ група
П'ятниця 13,50 – 15,25 І група
Документація




Адреса нашого закладу
Кременецький центр дитячої творчості
Тернопільська обл.,
Кременецький р-н,
м. Кременець,
вул. Пушкаря Андрія, 7
Телефон: 8 (035-46) 2-17-51
Електронна адреса:
Погода в Кременці
Кількість
відвідувачів сайту