

Юні користувачі ПК
Основи Web-технологій
Основи комп’ютерної графіки

Тимошенко Юрій Олександрович
Юні користувачі ПК
Інформаційні технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Те, що не так давно вважалось фантастикою, тепер, завдяки прогресу в галузі комп’ютерних технологій, стало реальністю.
Комп’ютерні технології застосовують у промисловості, у банках і на складах, у системах зв’язку та управлінні транспортом, видавництвах і великих бібліотеках, у парламентах і міністерствах, у податкових інспекціях і у сфері розваг тощо. Практично неможливо уявити сучасний офіс без повсякденного і широкого застосування комп’ютерних технологій. Комп’ютер став неодмінним атрибутом робочого місця працівників багатьох професій. Саме тому зростає попит на спеціалістів у галузі комп’ютерних технологій.
Основи Web-технологій
Інтернет - світова комп’ютерна мережа, складена з різноманітних комп’ютерних мереж, об’єднаних стандартними угодами про способи обміну інформацією і єдиною системою адресації. Найпопулярніший сервіс Інтернету і зручний спосіб роботи з інформацією, Word Wide Web, почав активно розвиватися з 1990 року. Поява цього сервісу значно спростила доступ до світових інформаційних ресурсів будь-якої людини, що стало однією з основних причин вибухоподібного зростання Інтернету.
Збільшення в Україні останніми роками інтересу учнів старших класів, які вже володіють навичками роботи на комп’ютері, до Інтернету і Web-дизайну виявило необхідність надання додаткової освіти з Web-технологій, вивчення мов розробки Web-сторінок (HTML, Java, PHP) у гуртках учнівської молоді.
Мистецтво Web-дизайну є одним із видів дитячої творчості, у якому діти можуть відобразити свій внутрішній світ, знайти нові можливості для спілкування з однолітками в усьому світі.
Основи комп’ютерної графіки
Актуальність навчальної програми пов’язана з її профорієнтаційною цінністю в умовах охоплення комп’ютерними технологіями майже усіх галузей діяльності та особливою перспективністю використання комп’ютерної графіки в сучасному дизайні, побудові сайтів у інформаційному просторі інтернету, креативній рекламі, новітньому мистецтві, сучасних технологіях створення кіно та мультфільмів, програмній інженерії при розробці дизайну інтерфейсів тощо, а також зацікавленості молоді цими технологіями та сучасними графічними програмами.
Чому саме ІКТ?!
Мета та завдання
Метою гуртка "Юні користувачі ПК" є формування компетентностей особистості у процесі опанування основами інформатики та обчислювальної техніки. .
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
-
Пізнавальна – ознайомлення з поняттями та знаннями про інформацію та її властивості; структурою обчислювальної системи; операційної системи Windows;
-
Практична – оволодіння навичками використання прикладного програмного забезпечення для виконання практичних завдань, формування практичних навичок використання засобів сучасних інформаційних технологій, роботи з пристроями введення-виведення інформації, прикладним програмним забезпеченням загального призначення; реалізація дій з використанням засобів операційної системи Windows Хр;
-
Творча − забезпечення розвитку мислення, творчих здібностей вихованців, інтелекту, набуття досвіду власної творчої діяльності, оволодіння новими навичками та здатностями, вміннями змінювати свою життєву програму розвитку, формування у вихованців здатності до самостійної активної діяльності в усіх проявах життя, творчої ініціативи та самореалізації;
-
Соціальна – виховання культури праці, творчої ініціативи, формуванню стійкого інтересу до технічної творчості, розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: працелюбності, наполегливості, відповідальності.
Метою гуртка "Основи Web-технологій" є формування компетентностей особистості у процесі опанування Web-технологій та прикладних програм.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
-
Пізнавальна компетентність, яка забезпечує формування знань про роботу мережі та сервісів Internet; програмне забезпечення необхідного для роботи в мережі Internet; основ розробки Web-документів на основі мови HTML; графічного та музичного оздоблення Web-документів; розробки динамічних Web-документів на основі HTML та JavaScript.
-
Практична компетентність, яка полягає у застосуванні прикладних програм, які використовуються у розробці Web-документів, робота з програмами-броузерами, редакторами для роботи HTML.
-
Творча компетентність, яка забезпечує розвиток мислення, творчих здібностей учнів при створенні Web-сторінок та Web-сайтів на основі HTML та JavaScript, оформлення зображень та звуків для Web-сторінок, набуття досвіду власної творчої діяльності, оволодіння новими навичками та здатностями, вміннями змінювати свою життєву програму розвитку, формування в учнів здатності до самостійної активної діяльності в усіх проявах життя.
-
Соціальна компетентність, яка сприяє вихованню культури праці, творчої ініціативи, формуванню стійкого інтересу до технічної творчості, розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: рацелюбства, наполегливості, відповідальності.
Метою гуртка "Основи комп’ютерної графіки" є набуття компетентностей особистості в процесі опанування художньої комп’ютерної графіки.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
-
Пізнавальна – оволодіння знаннями про персональний комп’ютер, принципами роботи в операційній системі Windows та малювання художніх об’єктів, поняттями про види комп’ютерної графіки, растрові та векторні графічні редактори, анімацію та принципи її створення, про 3D-графіку та програмне забезпечення для створення об’ємних картин;
-
Практична – навчання вмінню виконувати художні твори в різноманітних жанрах, практично використовувати операційну систему Windows, прикладні програмні засоби загального призначення; практичної роботи з растровими та векторними редакторами;
-
Творча – забезпечення розвитку мислення, інтелектуальних, творчих здібностей учнів; сприяння набуттю досвіду власної творчої діяльності та визначенню індивідуального стилю роботи;
-
Соціальна – виховання культури праці, творчої ініціативи, підтримання стійкого інтересу до технічної творчості, здатності до самостійної активної діяльності в усіх проявах життя, розвиток позитивних якостей особистості: працелюбності, наполегливості, відповідальності.
Документація
08.11.2017 гуртківці - призери конкурсу

11.10.2017 гуртківці взяли участь у змаганнях


18.01.2017 призери та учасники змагань

Фото




Відео
Адреса нашого закладу
Кременецький центр дитячої творчості
Тернопільська обл.,
Кременецький р-н,
м. Кременець,
вул. Пушкаря Андрія, 7
Телефон: 8 (035-46) 2-17-51
Електронна адреса:
Погода в Кременці
Кількість
відвідувачів сайту