Бісер - мініатюрна розкіш
- Кременецький РЦДТ
- 6 квіт. 2020 р.
- Читати 1 хв
Багато майстринь, які захоплюються виготовленням незвичайних прикрас або вишивкою, по крайній мірі, хоча б раз, мали справу з бісером. Бісер - це намистини мініатюрного розміру і неймовірно знайомий матеріал з самого дитинства. Працювати з бісером дуже захоплююче і надзвичайно цікаво, а навчиться не так і складно. Завдяки величезній різноманітності бісерин, роботи, також, виходять яскравими, різноманітними, вражаючими, однак робота з бісером вимагає педантичності, посидючості і уважності майстра, правильно підібраних матеріалів і інструментів хорошої якості.
З тих самих пір, як з'явилося скло, а слідом бісер, даний матеріал в усі часи приваблював до себе увагу людей. Достовірних фактів про точну появу бісеру на сьогоднішній день немає, але згідно з легендою, першовідкривачами скла стали стародавні сирійці, також, в єгипетських гробницях були знайдені перші намиста з різнокольорових скляних бісерин. Дані прикраси користувалися популярністю як у чоловіків, так і у жінок.
Сама ж назва бісеру пішло від арабського слова «бусер» або «бусра», що позначало фальшиві, несправжні перли, імітацію дорогоцінних каменів. Довгий час основним виробником бісеру була Венеція. Венеціанське скло славилося по всьому світу і високо цінувалося, а майстрам-склярам заборонялося покидати межі країни під страхом смертної кари. Венеція прикрашала бісером практично все, що потрапляло під руку - посуд, сумочки, шкатулки, шати, взуття, трохи пізніше в конкуренцію Венеції склала Чехія, у якій було власне виробництво по виготовленню скла.
Вироби, прикрашені бісером, неймовірно цінувалися і користувалися величезною популярністю в Європі і арабських країнах. Розшиті бісером наряди і різні аксесуари на мові бісеру могли багато розповісти про статус власника, його рід, з яких він країв, чи є в шлюбі.
Щоб побачити мальовний світ бісероплетіння переходьте за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1Mq7fNS7NBv05DXOCBkDmN2lOQcU637B4/view?usp=sharing


Comments