Виділення та зміна властивостей звіту і його елементів
- Кременецький РЦДТ
- 26 квіт. 2020 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 29 квіт. 2020 р.
Гурток "Терабайт". Група №2. Методичні матеріали для самостійного опрацювання під час карантинного періоду. Матеріали будуть доступні відповідно до теми заняття та розкладу роботи гуртка.
Тема. Виділення та зміна властивостей звіту і його елементів
Як і при створенні форм, можна скористатися допомогою майстра по розробці звітів. Для цього у вікні Новый отчет можна вибрати один з варіантів.
Майстер звітів – запускає основного майстра по розробці звітів, що дозволяє вибрати поля для звітів, задати формати, умови групування, підсумкові функції.
Автозвіт : у стовпець– створюється звіт, у якому кожен запис базового запиту або таблиці представлений у вигляді простого списку, що містить назви й значення полів.
Автозвіт : стрічковий– у звіті цього типу записи базового запиту або таблиці виводяться в одному рядку.
Діаграма– цей майстер допомагає побудувати діаграму й створити у звіті вільну рамку об'єкта OLE з впровадженою діаграмою Microsoft Graph.
Поштові наклейки – цей майстер дозволяє вибрати поля з іменами й адресами, відформатувати їх і створити звіт для роздрукування поштових наклейок.
Після вибору у вікні (рис.10) пункту Мастер отчетов послідовність дій наступна :
- вибрати таблицю або запит як джерело даних;
- вибрати поля для звіту, переславши їх з вікна Доступные поля у вікно Выбранные поля;
- підтвердити запропоновані майстром умови угрупування;
- вибрати додаткові поля для групування записів;
- задати додаткові умови для сортування рядків в області даних звіту;
- натиснути кнопку Итоги, якщо потрібно вивести підсумкові значення для деяких полів;
- вибрати вид макета звітів й орієнтацію друкованої сторінки;
- вибрати один із шести вбудованих стилів оформлення звіту : чорно-білий, простий, строгий й ін.
- задати ім'я звіту, яке майстер використає для створення напису в заголовку звіту й Готово.
Примітки : Перехід від пункту до пункту здійснюється натисканням кнопки Далі.
При выборе режима Конструктор на экране появляется окно конструктора отчетов, в котором отображаются пустые разделы отчета
Заголовок отчета – виводиться тільки на початку звіту
Верхний колонтитул –виводиться на початку кожної сторінки
Область данных –містить дані запиту або таблиці
Нижний колонтитул – виводиться внизу кожної сторінки
Примечание отчета – виводиться тільки вкінці звіту.
Додавання чи вилучення розділів звіту можна виконати за допомогою кнопок Колонтитулы и Заголовок/Примечание отчета контекстного меню звіту
Порядок і технологію зміни властивостей звіту розглянемо на прикладі звіт1. 1. У базі даних vik_1 відкриваємо звіт1 у режимі Конструктора. Для цього можна натиснути праву кнопку миші на імені звіт1 в області переходів і у вікні, що відкрилося, виконати команду Конструктор. 2. Для настроювання властивостей розділу звіту натискаємо праву кнопку миші в будьякому вільному місці вибраного розділу. Відриється контекстне меню, у якому вибираємо команду Властивості. У вікні з’явиться область Аркуш властивостей, у якому відображені всі доступні властивості вибраного розділу звіту. 3. Для зміни будьякої властивості розділу встановлюємо нове значення властивості в Аркуші властивостей. Для зміни загальних властивостей звіту натискаємо праву кнопку миші в будьякому вільному місці звіту й вибираємо необхідні опції з контекстного меню, наприклад: Порядок переходів…— для зміни послідовності переходів між полями звіту; Сортування й групування — для сортування й групування даних звіту; Обробка подій— для зміни процедури обробки подій звіту; Лінійка, Сітка тощо. 4. Для збереження змін натискаємо кнопку Зберегти потім закриваємо звіт1.
Не забувай про правила роботи за комп'ютером!!!

Comments