Створення запитів SQL. Створення підлеглих запитів
Гурток "Терабайт". Група №2. Методичні матеріали для самостійного опрацювання під час карантинного періоду. Матеріали будуть доступні відповідно до теми заняття та розкладу роботи гуртка.
Тема. Створення запитів SQL. Створення підлеглих запитів
Створення запитів SQL. (текстовий документ)
Структурована мова запиту (sql)
Запит, що створюється за допомогою бланка QBE, буде зберігатися у комп'ютері у вигляді директиви SQL, яку називають повідомленням. При роботі з Access сама мова SQL від нас звичайно схована. Наприклад, всі операції із запитами виконуються з використанням SQL, але при цьому ми бачимо на екрані лише бланк форми запиту. Повідомлення SQL і вікна бланка запиту зв'язані динамічно: будь-яка зміна в одному з них автоматично приводить до зміни в іншому.
При створенні більшості запитів знання мови SQL не потрібно й досить бланка QBЕ, однак, нерідко легше внести зміни в режимі SQL безпосередньо, чим відкривати й редагувати форму окремого запиту щораз при зміні набору даних, крім того, коли потрібно створювати підлеглі запити, результати яких використовуються як умови порівняння в інших запитах, необхідне знання мови SQL.
Повідомлення SQL складається із ключових слів, а також ідентифікаторів і виразів Access. Найбільш важливі ключові слова SQL:
select - перше слово всіх повідомлень SQL, за допомогою якого проводиться пошук даних в одній або декількох таблицях у базі даних. За ключовим полем select слідують імена всіх полів, які включаються у вибірку. Використовуючи знак * після select, можна автоматично включити в запит всі поля вихідної таблиці;
distinct- виключає повторювані значення з поля в наборі записів, які знайдені за допомогою SQL;
distinctrow- видаляє запис із вибірки тільки при дублюванні всього запису цілком;
from– вказує, яка таблиця містить потрібні нам поля;
join- визначає зв'язок між записами, що знаходяться в різних таблицях;
where- визначає умову вибору, яка повинна використовуватися при виборі записів для включення їх у вибірку;
order by- визначає режим сортування для набору даних;
group by - позначає, що буде повернутий один запис для кожного окремого значення в зазначеному полі. Якщо group by включається в select, список вибору повинен включати функції avg, count, sum й ін.
При введенні умов вибору записів можна використати знаки відношення, логічні операції and й or, оператори: between, in, like.
Створення запитів SQL. (презентація)
оригінал взято з Сайту вчителя інформатики Григоренка Сергія Васильовича тут
Завдання для самостійного виконання
1. Створіть Запит61 із параметрами на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого виводяться прізвища учнів із різними улюбленими предметами, назви яких уводяться в. процесі виконання запиту.
2. Створіть Запит62 із параметрами на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого виводяться прізвища учнів різного зросту, значення яких . уводяться в процесі виконання запиту.
3. Створіть перехресний Запит6З, за допомогою якого підраховується кількість учнів всіх класів із кожного улюбленого предмета.
4. Створити перехресний Запит64, за допомогою якого окремо в кожному класі обчислюється кількість учнів, зріст яких більше 163.
5. Створіть Запит65 із параметрами на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого виводяться прізвища учнів, улюблений предмет і номер класу яких уводяться в процесі виконання запиту.
6. Створіть перехресний Запит66, за допомогою якого в кожному класі, обчислюється кількість учнів із кожного улюбленого предмета. Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://drive.google.com/open?id=1cDL...
Не забувай про правила роботи за комп'ютером!!!

Comments