Створення презентації, збереження її в новому документі
- Кременецький РЦДТ
- 21 квіт. 2020 р.
- Читати 4 хв
Гурток "Терабайт". Група №1. Методичні матеріали для самостійного опрацювання під час карантинного періоду. Матеріали будуть доступні відповідно до теми заняття та розкладу роботи гуртка.
Тема. Створення презентації, збереження її в новому документі
Безпосередньо після запуску PowerPoint створюється нова презентація з ім'ям Презентація].. Крім того, нову презентацію можна створити, вибравши команду меню Створити або скориставшись сполученням клавіш Ctrl+N. При цьому з'являється область завдань Для початку варто розглянути вже наявні заготівлі, які пропонуються користувачеві:
Порожн й останні — відображає останні шаблони, що використалися, з демонстрацією їхнього зовнішнього вигляду, а також порожню форму для створення презентацій.
Установлені шаблони — за замовчуванням містить шість готових шаблонів для створення власних презентацій, які найбільше часто застосовуються в побуті: класичний і сучасний фотоальбоми, вікторина, рекламний буклет», знайомство з PowerPoint 2007 і презентація для широкоформатних моніторів.
Установлені теми — якщо шаблон впливає в основному на взаиморасположение елементів на аркуші презентації, то тема призначена для видозміни колірної схеми й настроювань графічного відображення. Змінити тему можна як при створенні нової презентації, так і під час безпосередньої роботи над матеріалом слайда.
Мої шаблони — у цій групі можна вибрати один із власноручно створених шаблонів для оформлення презентацій. Така можливість досить корисна для тих користувачів, яким доводиться створювати слайди з унікальним оформленням. Цілком очевидно, що безпосередньо після установки група Мої шаблони не буде містити яких-небудь шаблонів, тому що вони не входять у комплектацію настановного пакета програми.
Microsoft Office Online — дана категорія актуальна при наявності підключення до мережі Інтернет. Містить кілька груп шаблонів, слайдів й елементів графічного оформлення презентацій. Увазі користувача запропонована досить більша колекція тематичних варіантів оформлення графічних презентацій з можливістю використання їх у своїх цілях. При переході в одну з категорій відкривається вікно, що містить оцінку шаблона іншими користувачами, його розмір і час, що буде потрібно для збереження на свій комп'ютер при поточній швидкості підключення.
В Microsoft PowerPoint 2007 відбулися досить значні зміни в порівнянні з аналогічним продуктом з версії 2003, які торкнулися головним чином методів створення власних презентацій і меню користувача, що містить основні інструменти для створення, видозміни, збереження й відтворення продуктів PowerPoint.
Збереження презентацій. Зберегти презентацію можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl+S або команди Зберегти або Зберегти як із програмного меню. Перед користувачем з'явиться вікно Збереження документа, у якому варто вказати ім'я й тип зберігає презентации.
За замовчуванням новий файл буде збережений у вигляді презентації PowerPoint 2007 - файлу з розширенням РРТХ. У деяких випадках потрібно використати інший формат. Серед найбільше часто використовуваних типів відзначимо наступні: РРТ - презентація PowerPoint 97-2003. Збережений
у такому форматі документ можна відкрити у відповідній програмі пакета Office починаючи з версії Microsoft Office 97. Через того що досить великий відсоток користувачів усе ще віддає перевагу звичну всім версію Microsoft Office 2003, щоб уникнути виникнення проблем при відкритті файлів нового зразка рекомендується використати формат РРТ;
PDF й XPS — публікація, збережена в одному із цих форматів, доступна лише після установки спеціальної надбудови, яку можна безкоштовно скачати з офіційного сайту компанії Microsoft www.microsoft.com. Утиліта надається тільки тим користувачам, які працюють зі справжнім екземпляром пакета офісних програм. У противному випадку надбудова не буде надана. Апаратна незалежність дозволяє використати документи на інших платформах без накладення обмежень. Розмір настановного дистрибутива становить 933 Кбайт;
РОТХ і РОТ - презентація, збережена у вигляді шаблона, форматування якого можна буде використати для оформлення наступних презентацій в Office 2007 й Office 97-2003 відповідно;
PPSX й PPS - документи такого виду будуть відкриватися в програмі PowerPoint для безпосередньої демонстрації. У результаті створюється виконує файл, що, керування презентацією. Такі файли називаються демонстраціями, і для їхнього програвання не потрібно наявності PowerPoint або якої-небудь іншої додаткової програми;
MHTML і МНТ - збережена в такий спосіб презентація має вигляд HTML-документа, об'єднаного з убудованою графікою, Java-додатками, всіма зв'язаними документами й іншими допоміжними елементами, на які вона посилається;
HTML - якщо в попередньому випадку результат роботи представляється у вигляді веб-страницы в одному файлі, то збереження у вигляді звичайної веб-страницы має на увазі створення окремої Нтм-страницы в сполученні з додатковою папкою, що містить всі допоміжні елементи (малюнки, схеми, діаграми, анімацію й т.д.). Отримані веб-страницы можна згодом редагувати за допомогою будь-якої використовуваної для даних завдань програми, наприклад Microsoft FrontPage;
JPG, PNG, GIF, TIF — графічні формати збереження слайдів для зручного розміщення на носіях інформації, також у мережі Інтернет. Формат PNG (Portable Network Of phics) використається головним чином для публікації графічних зображень у мережі Інтернет. Попередник формату PNG - формат GIF - має підтримку лише 256-цветоной палітри, зате дозволяє використати анімаційні ефекти оформлення. JPG- і TIF-формати призначені для зберігання слайдів на дискових накопичувачах, мають велике розширення й підтримку багатомільйонної палітри квітів.
Крім збереження презентацій на магнітному диску персонального комп'ютера або на переносному носії інформації, існує можливість опублікування презентації в мережі інтернет. Для цих цілей у діалоговому вікніЗбереження документа необхідно вибрати тип файлу — Веб-страница або Веб-страница в одному файлі й нажати кнопку Опублікувати — з'явиться діалогове вікно Публікація веб-страницы.
У розділі Об'єкт для публікації необхідно вибрати діапазон демонстрируемых слайдів, наприклад з 1 по 6. При необхідності відображати замітки доповідача варто поставити прапорець Вивести замітки доповідача.
Створення презентації, збереження її в новому документі (презентація)
оригінал взято з Сайту вчителя інформатики Григоренка Сергія Васильовича тут
Завдання: Створити й наповнити текстом презентацію на задану тему.
1. Запустіть PowerPoint і створіть нову презентацію. Кнопкою на вкладці ОСНОВНЕ створіть чотири слайди майбутньої презентації.
2. Придумайте назву презентації (наприклад, «Мій кіт Мурчик») і її вміст (наприклад, ви бажаєте розповісти про те, як Мурчик розважається і що їсть).
3. На першому слайді додайте до заголовка назву презентації (наприклад, «Мій кіт Мурчик»). У тексті слайда опишіть у підзаголовку, хто є автором презентації, наприклад «презентація учениці 6-Г класу Сумлінної Поліни».
4. На другому слайді додайте до заголовка назву слайда (наприклад, «Розваги Мурчика»). У тексті стисло опишіть розваги Мурчика (наприклад, «Мурчик полюбляє гратися із м’ячиком та клубком ниток»).
5. На третьому слайді додайте до заголовка назву слайда, наприклад, «Раціон Мурчика». У тексті коротко опишіть, чим полюбляє ласувати Мурчик (наприклад, ковбаса; сметана).
6. На четвертому (завершальному) слайді вмістіть побажання слухацькій аудиторії. Наприклад, Заголовок: «Дякуємо за увагу». Текст слайда: «Я і мій кіт Мурчик бажаємо вам гарного дня». Перегляньте презентацію, відкоригуйте її зміст. Збережіть файл у форматі PPTX із назвою Вправа9.
Завантажити текст практичного завдання у форматі docx: https://drive.google.com/open?id=1mvX...
Не забувай про правила роботи за комп'ютером!!!

Comments